19.3.12

şükürler olsun. hala nefes alabildiğime..

her pazar günü gibi kursa gitmiştim dünde..
hava çok güzeldi ders çok sıkıcıydı.. 6 saatlik anayasa hukuku dersinden sonra deli gibi sahil kenarında oturup denizi izlemek istedim.
kursum bakırköyde deniz dibimde olmasına rağmen ben kurs çıkışı beşiktaşa gitmek istedim..

içimde bi sıkıntı vardı ama ben eve gidip ders çalışmam gerekirken gezmeyi tercih ettiğim için vicdan yapıyorum sandım.. kurstan çıkarken bi arkadaşımla karşılaştım beşiktaşa gidicem dediğimde zeytinburnu çok kötü insanlar ayaklanmış bence gitme demesine rağmen ben gene de gitmeye karar verdim ya gidecem..
hayatımızı mahveden çoğu şey "işraretleri gözardı ederek boşver yaaa" demekten geçiyor aslında birkez daha anladım bunu...

yaklaşık 1.5 yıllık araba kullanıcısıyım arabam azıcık çizilsin üzülüyorum böyle.. 1.5 yıl olmasına rağmen iyi bir şöför olduğumu düşünüyorum..dikkatli bir şöförüm en azından.. bunu da yapmamam gerekirken sürekli dillendirip hiç kaza yapmadım ben diye kendi kendime nazar değdirme potansiyelim yüksek.... dünde  arkadaşlar arasında muhabbet ederken böyle bi cümle sarfetmiştim gene..
çok sükür hiç kaza yapmadım ben dedim bla bla blaa.....

içimde vicdan sandığım ama bişeylerin işaretini veren sıkıntıyı dinlemeden yola çıktım...
bakırköyden zeytinburnuna gelene kdr hiç bi sorun yoktu.. zeytinburnu metro tranvay üstgeçidinde birtakım şerefsiz kendini bilmez tepkilerini üst geçidin korkuluklarını ayaklarıyla yıkmak için çabalıyarak gösteriyordu.
o üst geçidin altından geçmem gerekiyodu ve sürekli yukardan kırılan camlar aşağı düşüyordu..
bana denk gelmemesi için hızlı davranmam gerekiyor.. bekledim bekledim yukarıdaki camları tepiklerken aniden gaza bastım tam oh kurtuldum derken üst geçidin diğer tarafından önüme büyük bir cam parçası düştü. belki beş saniye daha erken davransaydım o cam benim arabaya isabet edicekti...
şükürler olsun ki denk gelmedi elim ayağım titriyor çok korktum.. ama atlatmıştım..

içimden lan niye çıktın yola diye saydırırken bi yandan da isyanları geride bırakıp yoluma devam ettim.
velhasıl geldim beşiktaşa oturduk güzel muhabbet ettik dostlarımla .. sevdiğim geldi sonra.. onla oturdum güzel vakit geçirdim içimde bi sıkıntı var ama ben gündüz yaşadığım olaya veriyorum.

ayrılma zamanı geldiğnde görüşürüz dikkat et kendine dediğimde "asıl sen dikkat et yollarda" sözü hiç daha önce bu kadar içime oturmamıştı.

beşiktaştan kumburgaza yolum var..
hala eylemlerin sürebileceğini göze alarak sahilden gitmeye karar verdim..
vermez olaydım..
yenikapıya yaklaştığımda ışıklara denk gelip durdum önümde yğınla araba vardı arkamsa dikize baktığımda hatırladığım tek şey çok hızlı bi arabanın hızla üzerime geldiği ve paaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaat!!!!!

öyle bi vurduki emniyet kemerim takılı olmasaydı mühtemelen önden fırlardım araba hopladı yan döndü ve bariyerle arkadaki araba arasında sıkıştı..
yan dönünce bana doğru gelen bi otobüs olduğunu gördüm ve duramıyacağını düşünerek ehliyet kemerimi açmaya ve dışarı atmaya çalışıyordum kendimi.
neyseki otobüs durdu ve ben dışarı çıktığımda sadece naaaptın abi yaa dediğimi hatırlıyorum..
sonra dizlerim çözüldü ve bayılmışıım ..
kendime geldiğimde yüzüm üstüm başım sırılsıklamdı ve bi adam iyimisin iyimisin biyerin ağrıyomu diye bağırıyordu..
daha önce hep şahit olduğum trafik kazalarında durup bekleme, izleme, olmuyacak yerde trafik oluşturma davranışları şimdi beni izlemek için gerçekleşmişti..
biton kalabalık ve herkez bana yardım etmeye çalışıyodu..

bi anne geldi. sonra titriyodum.
bana saatlerce başımda durarak iyisin iyisin diyerek destek oldu.
allah razı olsun ki kaza anı polisler arabamın pert hali babamın gelmesi her anımda yanımdaydı bu karı koca..
hep elimi tuttu. beni dinç tutmak için elinden geleni yaptı..
çok şükür burnum bile kanamamıştı ama öylesine korktum ki ayakta duramıyordum gözüm kararıyodu dizim titriyodu..
sadece çok korktum. inanılmaz korktum. feci korktum..
1.5 senedir sahip olduğum üzeri küççük çizilse içimin yandığı arabanın arka kısmı ezilmiş pert ön kısmı yarı hasarlı bi şekilde çekiciye bindirildi.. heryer cam heryer parcalanmış parçalar..
vuran araba rang rover vurulan araba fiesta..
range roverın önü dağılmış airbagleri açılmış onda da bi hayli hasar var ve adam çok hızlı değildim nasıl oldu bilmiyorum diyor..
ama benim gözüm sadece benim arabamı görüyor insanların tesellisi ise sen iyisin ya boşver araba yenilenir kasko var suçlu kabul ediyor suçunu üzülme vs..

vuran adamın tek dediği şuydu " bi anlık dalgınlığıma geldi çok çok çok çok özür dilerim" masrafınız neyse karşılıyacağım hastaneye götürebilirim. vs vs
belli o da istemeden yaptı ama trafik bi anlık dalgınlığı bile kaldırmıyor işte.. masrafın bir can olabilirdi o dalgınlık sayesinde bunu düşünmüyor hiç..
çok iyi şöförüm iyi şöförüm demek tıs..
gelir sen dururken arkadan ezer geçer seni
ve neyseki bu yazıyı yazabilecek kadar sağlıklıyım şuan.

hayattayım. yaşıyorum hala inanamıyorum. beynim davul gibiydi kalktığımda.. arabam experlerin incelemesinden geçecek muhtemelen perte çıkıcağı düşünülüyor arabamdan da oldum.. az daha canımdan da oluyordum...  :/
allah kimseye yaşatmasın.
diyebileceğim tek şey...
içinizdeki sesi asla boşvermeyin...
işaretler defalarca kez uyarsada görmezlikten gelmeyin.
çünkü öyle ya da böyle görmezden geldikleriniz önünüze yığılıyor.

17 yorum:

Dürr-i Yekta dedi ki...

çok büyük kaza atlatmışsın, geçmiş olsun, bir daha yaşamazsın umarım.

Adsız dedi ki...

Çok geçmiş olsun. Okurken bile ürperdim. Ne yazık ki iyi araba kullanmak yeterli olmuyor, kullanamayan biri geliyor ve çarpıyor.

İsmini Vermek İstemeyen Seyirci dedi ki...

Kaç zamandır yazı okumuyorum. Mikrobum yazmış bi okuyım dedim ama neler okudum höf! Geçmiş olsun çiçeeem ya çok üzüldüm gerçekten. Araba halledilir sana bir şey olmasın gurbanolduuum!

bahar006 dedi ki...

Çok geçmiş olsun, 2 sene önce biz de bir kaza yaşamıştık, karşı taraf suçluydu, adamın camından arabayla içeri doğru girişimiz, o sesler, şangırtı uzun süre gözümün önünden gitmedi, hala şoför yanı koltukta otururken, şeridinde giden arabalar üzerime geliyor sanıp paniklerim, önceden hiç korkmazdım. Araban için çok üzüldüm ama mühim olan sensin. Allah beterinden saklasın. Bir de şimdi hava yastığı patlayan tüm araçlar perte çıkıyor artık. Tekrar çok geçmiş olsun.

Dae Laurelin dedi ki...

Geçmiş olsun. Allah bir daha vermesin...

Adsız dedi ki...

okumaya başaladıktan sonra içimden en sonunda ve alarm çaldı, uyandım demeni bekliyordum. lanet gitsin rüya değilmiş. çok geçmiş olsun, mal canın yongası olsada sana bi şey olmamış, gerisi çok mühim değil. trafik böyle bi şey işte, sen ne kadar dikkatli olsanda bu tek başına yetmiyor. dikkatsizin biri gelip çarpabiliyor. tekrar geçmiş olsun.

bayan mikrop dedi ki...

çok teşekkür ederim arkadaşlarım.
allah kimseye vermesin oldukça korkunç bi tecrübe...

agresif prenses dedi ki...

çok geçmiş olsun ...şimdi iyisin ama değil mi?

Penguen'in Sepeti dedi ki...

Çok geçmiş olsun...

Adsız dedi ki...

asıl sen dikkat et derken keşke o yoldan değil otoyoldan git deseydim tekrar. bunları yaşamamış olurduk. tank gibi arabasıyla 'bir anlık dalgınlıkla' eşek kadar ışıkları görmeyen öküzde sana bunları yaşatmamış olurdu:(

dua etsin burnun bile kanamadı çok şükür. yoksa range roverının kalan kısmını sokardım bi tarafına

Fincan Teyze dedi ki...

çok geçmiş olsun. buna şükür demek lazım... sieni yeni keşfettim çok keyifli bir site, ben de beklerim ;)

Mutluanne dedi ki...

Allah korumuş sizi,Rabbim beterinden saklasın inşallah.Cana gelen mala gelsin denir,üzülme araba yenilenir.Aldığımız her nefes için şükretmek gerek ve içimizdeki sıkıntıları es geçmemek.
Tekrar geçmiş olsun

Rad dedi ki...

Geçmiş olsun :)

görkemli dedi ki...

çok çok geçmiş olsun..Allah bir daha yaşatmasın.

Herhangi biri. dedi ki...

Çok geçmiş olsun.Hepimiz başımıza gelmeden bir şeylerin önemini anlayamıyoruz.Belki çok klasik ama çok şükür size bir şey olmamış.Çok üzüldüm:(

irituruncubalik dedi ki...

çok çok geçmiş olsun canım

Adsız dedi ki...

gerçekten çok geçmiş olsun...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...